اتاق جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی

اتاق: جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی بمب خوشه ای استان حجه مارب یمن

گت بلاگز اخبار اجتماعی دیوِ پایتخت کشور عزیزمان ایران

یکی از نهادهای زیر مجموعه شرکت ملل، پایتخت کشور عزیزمان ایران را پنجمین شهر خطرناک دنیا اعلام کرده هست، طبق گفته کارشناسان عمده خطراتی که امروز جان تهرانی ها را

دیوِ پایتخت کشور عزیزمان ایران

دیوِ تهران

عبارات مهم : ایران

یکی از نهادهای زیر مجموعه شرکت ملل، پایتخت کشور عزیزمان ایران را پنجمین شهر خطرناک دنیا اعلام کرده هست، طبق گفته کارشناسان عمده خطراتی که امروز جان تهرانی ها را ترساندن می کند به سوء مدیریت شهری بر می گردد.

به گزارش ایلنا، یک شهروند تهرانی ممکن است به دلایلی همچون برخورد حفاران مترو با لوله گاز شهری و انفجار، فروریزش ساختمان های بلند به علت فرسودگی و نداشتن مقاومت، فروریزش به علت گودبرداری های غیر مجاز، فرونشست خیابان های شهر، آلودگی هوای شهر، وقوع زلزله 5 ریشتری و تخریب جدی در بافت فرسوده و… جان خود را از دست بدهد. این در حالی است که این خطرات و تهدیدات را می توان با مدیریت شهری مبتنی بر قواعد و قوانین شهری به حداقل کم کردن داد.

دیوِ پایتخت کشور عزیزمان ایران

اینکه گسل های جدیدی از جمله گسل «پردیسان» به تعداد گسل های ریز و درشت پایتخت کشور عزیزمان ایران اضافه شده است ارتباطی با نحوه مدیریت شهری ندارد ولی طبق گفته های وزیر راه و شهرسازی، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران طول سال های 89، 90 و 91 یعنی ظرف سه سال جهت ساخت 670 هزار واحد مسکونی پروانه صادر کرده و بیش از 100 برج پایتخت کشور عزیزمان ایران بر روی همین گسل ها ساخته شده است است.

به طور قطع شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نقشه پهنه های گسلی پایتخت کشور عزیزمان ایران را در اختیار دارد ولی در این ده سال اخیر هیچ محدودیتی جهت ساخت و ساز برج ها و ساختمان ها در مجاورت گسل ها قائل نشد. این در حالی است که بارها مسئولان نهادهای متفاوت و مربوط، راجع به تعداد کشته های زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران هشدار داده اند. اخیرا مدیر جمعیت هلال احمر کشور عزیزمان ایران راجع به تلفات زلزله تلفات پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد که «فرکانس زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران خیلی نزدیک است و حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می شوند.» بهرام عکاشه، کارشناس زلزله شناسی در کشور عزیزمان ایران در یکی از مصاحبه های مطبوعاتی گفته است« درصورت بروز زلزله ای در پایتخت کشور عزیزمان ایران به بزرگی 7.5 ریشتر، این شهر رکوردارتعداد کشته ها و زخمی ها خواهد بود.»

یکی از نهادهای زیر مجموعه شرکت ملل، پایتخت کشور عزیزمان ایران را پنجمین شهر خطرناک دنیا اعلام کرده هست، طبق گفته کارشناسان عمده خطراتی که امروز جان تهرانی ها را

هر چند که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با محدودیت هایی که وزارت شهرسازی دولت یازدهم در ساخت و سازهای غیرمجاز و تراکم فروشی ایجاد کرد نتوانست روند سال های گذشته را ادامه دهد ولی تیم مسکن و شهرسازی آخوندی هم نتوانست خسارت هایی که بابت توزیع بی حساب و کتاب مجوز ساخت و ساز از سوی مدیریت شهری پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شد را جبران کند.

«پیروز حناچی» معاون وزیر راه وشهرسازی بارها راجع به تخلفاتی که در منطقه 22 انجام شده است گفته است که ساخت و سازهای منطقه 22 با طرح تفصیلی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مطابقت ندارد و ساختمانی که اسکلت 20 طبقه آن احداث شده است و به مرحله اجرا رسیده است را نمی توان تخریب کرد ولی می توانیم کسی را که مجوز این تعداد واحد مسکونی جهت این منطقه را صادر کرده است را بازخواست و دادگاهی کنیم.

اوج سوء مدیریت شهری را در فاجعه پلاسکو دیدیم. در قانون شهرداری ماده 52 بند 14 به صراحت شهرداری ها را ملزم می کند که اگر مالک ساختمان بعد از تذکرات شهرداری اقدام به تمهیدات ایمنی نکرد خود شهرداری ها باید نسبت به ایجاد ایمنی در این ساختمان ها اقدام کند. ولی شهرداری در انجام این وظیفه قانونی خود کوتاهی کرد و غم فاجعه پلاسکو بر روی مردم آوار شد.

دیوِ پایتخت کشور عزیزمان ایران

در یک سال گذشته به دفعات شاهد فرو ریزش خیابان های پر تردد پایتخت کشور عزیزمان ایران از جمله خیابان ولیعصر و خیابان مولوی بودیم هر چند که بخت یار بود این پدیده خمیازه خیابان تلفاتی بر جای نگذاشت ولی شهرداری راجع به این حوادث پایتخت کشور عزیزمان ایران توضیحی به مردم نداد.

تمام این ها در کنار سایر کارها مدیریت شهری مانند فروش پارک ها و فضای سبز تهران، عوض کردن کاربری ها، مجوزهای بلند مرتبه سازی در معابر کم عرض مانند مجوز ساخت هتل 57 طبقه در منطقه الهیه در مجاورت خیابان 8 متری، ایجاد ترافیک های سنگین در اتوبان های شهر با ساخت مجتمع های تجاری مانند مجتمع کوروش در مجاورت اتوبان ستاری در غرب کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و… قرار دارد.

یکی از نهادهای زیر مجموعه شرکت ملل، پایتخت کشور عزیزمان ایران را پنجمین شهر خطرناک دنیا اعلام کرده هست، طبق گفته کارشناسان عمده خطراتی که امروز جان تهرانی ها را

مجموع این سوء مدیریت باعث شده است پایتخت کشور عزیزمان ایران بین 5 شهر خطرناک دنیا قرار بگیرد.

*افزایش خطرپذیری پایتخت کشور عزیزمان ایران با فروش شهر

دیوِ پایتخت کشور عزیزمان ایران

علی بیت اللهی، رییس بخش زلزله شناسی مهندسی و خطر پذیری مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به رتبه پنجم پایتخت کشور عزیزمان ایران در بین خطرناک ترین شهرهای دنیا جهت زندگی گفت: مجموعه «unisdr » که یکی از نهادهای زیر مجموعه شرکت ملل است با بررسی عواملی مانند نوع و تنوع مخاطراتی که یک محیط را ترساندن می کند، پایتخت کشور عزیزمان ایران را در این رتبه قرار داده است.

وی ادامه داد: خطرات فروریزش، رویدادهای بعد از زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران مانند انفجار گازهای شهری، آلودگی هوا، فرسودگی ساختمان های بلند مرتبه مانند پلاسکو از جمله خطراتی هستند که مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران را ترساندن می کند. به طور قطع میزان خسارت هایی که زلزله بالای 5 ریشتری در پایتخت کشور عزیزمان ایران ایجاد می کند با خسارتی این زلزله به یک منطقه کویری وارد می کند، یکسان نیست. بنابراین خطرپذیری پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت میزان جمعیت آن و تراکم شهر بسیار زیاد از سایر مناطق است.

این مقام مسئول گفت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران خطر بالقوه فرونشست و فروریزش به دلایل متفاوت از جمله گودبرداری های غیر مجاز و ساخت و ساز بر روی قنات ها و وقوع زلزله و رویدادهای بعد از آن جمله انفجارها وجود دارد. از زیر پای ساکنان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران 34 رشته گسل عبور کرده است که تمام این ها خطرات بالقوه ای است که جان مردم را ترساندن می کند و تراکم جمعیت باعث زیاد کردن خطرات می شوند.

بیت اللهی افزود: تنها انفجار مخزن گاز کلر می تواند یک ناحیه و منطقه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را تحت تاثیر قرار دهد و از بین ببرد.

وی با بیان اینکه از یک میلیون پلاک رسمی در پایتخت کشور عزیزمان ایران ، 200 هزار پلاک و واحد مسکونی در بافت فرسوده واقع شده است است که می تواند بسیار خطرپذیر باشد، ادامه داد: یکی از مناطق بافت فرسوده پایتخت کشور عزیزمان ایران منطقه 12 است که جمعیت این منطقه به صورت شناور در روز به 1.5 میلیون نفر می رسد.

رییس بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از این مخاطرات به سوء مدیریت شهری بر می گردد، گفت: زیاد کردن ریسک و خطرپذیری شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به طور مستقیم با نحوه مدیریت شهری مرتبط هست. هنگامی که بحث زیاد کردن درآمدهای شهرداری از منابع شهری و فروش شهر مطرح می شود، زیاد کردن خطر پذیری دور از انتظار نیست.

هر روز امکان غرش دوباره دیو پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود دارد، شاید این بار چند پلاسکو بر روی مردم شهر آوار شوند حال پرسش این است که مدیری که حتی حاضر به عذرخواهی بابت وقوع اتفاق ای که جان ده ها تن از هموطنانمان را گفت نشد و نتوانست جهت فروریزش یک ساختمان 15 طبقه مدیریت بحران صحیح داشته باشد چگونه می تواند بر بحران هایی که هر روز گوشه به گوشه کشور را ترساندن می کند، فائق آید؟

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | خیابان | مدیریت | ساختمان | شهرداری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs