اتاق جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی

اتاق: جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی بمب خوشه ای استان حجه مارب یمن

گت بلاگز اخبار بین الملل حضور نظامی روسیه در سوریه دائمی شد

وزیر دفاع روسیه گفت، روسیه حضور دائمی در پایگاه‌های هوایی و دریایی سوریه را شروع کرد. 

حضور نظامی روسیه در سوریه دائمی شد

حضور نظامی روسیه در سوریه دائمی شد

عبارات مهم : روسیه

وزیر دفاع روسیه گفت، روسیه حضور دائمی در پایگاه های هوایی و دریایی سوریه را شروع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: اخیرا، ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه به عنوان فرماندهی کل ارتش ساختاری را جهت پایگاه های مهم روسیه مستقر در حمیمیم و طرطوس قبول کرده و کارمندانی را جهت آنجا در نظر گرفته است.

حضور نظامی روسیه در سوریه دائمی شد

اظهارنظر وزیر دفاع روسیه در پی دیدار پوتین از پایگاه هوایی حمیمیم در ۱۱ دسامبر امسال میلادی و دستور جهت خروج بخش مهم نیروهای روسی در منطقه و بازگشت به محل استقرار دائمی اشان مطرح شده است هست. البته پایگاه های مستقر در حمیمیم و طرطوس به فعالیت خود ادامه می دهند.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت که ۵۹.۵ درصد از نیروهای مسلح روسیه به تسلیحات مدرن تجهیز شده است اند درحالی که توانایی استفاده از این تسلیحات ۹۴ درصد است.

وزیر دفاع روسیه گفت، روسیه حضور دائمی در پایگاه‌های هوایی و دریایی سوریه را شروع کرد. 

دفاع موشکی پایگاه حمیمیم با سیستم های اس-۴۰۰ فعال است و سیستم های دفاع موشکی اس-۳۰۰ هم در پایگاه نیروی دریایی طرطوس مستقر هستند.

وزیر دفاع روسیه در بیانات قبلی خود به این مساله اشاره کرده بود که لشکر نظامی روسیه خروج از سوریه را شروع کرده و گفته بود که چارچوب زمانی جهت این خروج بسته به شرایط در این کشور دارد.

رئیس کمیته امنیتی و دفاعی مجلس علیای روسیه نیز به خبرگزاری نووستی گفت: بر اساس توافق امضا شده است در ۱۸ ژانویه نیروهای روسی جهت ۴۹ سال در سوریه مستقر خواهند بود که این توافق قابل تمدید است.

حضور نظامی روسیه در سوریه دائمی شد

روسیه آخرهای سپتامبر ۲۰۱۵ عملیات دو ساله نظامی خود را در سوریه و به درخواست بشار اسد، مدیر جمهور سوریه جهت مقابله با داعش شروع کرد که در نتیجه آن بیش از ۹۰ درصد از قلمروهای تحت تصرف داعش بعد گرفته شد.

روسیه به کمک های بشردوستانه اش به سوریه ادامه می دهد و چندین تن کمک به این کشور ارسال کرده است.

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | نیروهای مسلح | پایگاه هوایی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs