اتاق جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی

اتاق: جنگنده بین الملل عربستان حمله هوایی بمب خوشه ای استان حجه مارب یمن

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تله سخنگویی جهت جهانگیری

برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال سخنگوشدن معاون‌اول رئیس‌جمهور حکایت دارد و بعضی اخبار نیز سپرده‌شدن آن به رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری را محتمل دانسته‌اند.

تله سخنگویی جهت جهانگیری

تله سخنگویی جهت جهانگیری

عبارات مهم : سیاسی

برخی گمانه زنی ها از احتمال سخنگوشدن معاون اول مدیر جمهور حکایت دارد و بعضی اخبار نیز سپرده شدن آن به مدیر دفتر مدیر جمهوری را محتمل دانسته اند.

عبدالله ناصری در ادامه یادداشت خود در شرق نوشت: پیش از این بارها از سوی نگارنده و بعضی استادان رسانه و ارتباطات تأکید شده است پست سخنگویی دولت یک سمت به شدت تخصصی و نیازمند تسلط کامل بر حوزه رسانه های رسمی و اجتماعی و البته روابط عمومی هست. ریزه کاری های این حوزه، واقعا درخور توجه است و اگر هر دولتی چنین نگاهی به این بخش نداشته باشد، از آن لطمه خواهد خورد.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تأکید کردم اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و اینترنت در این انتخابات، صداوسیما را که در جایگاه اپوزیسیون دولت قرار گرفته بود، از دور خارج کردند. اگرچه رقیب نیز از رسانه های اجتماعی بهره هایی برد ولی گفتمان اصلاح طلبی در آن فضا کاملا دست اوج را داشت. بخش وسیعی از این فضای رسانه ای می توانست در اختیار دولت دوازدهم قرار بگیرد. باوجوداین به عنوان یک کارشناس کوچک رسانه از اینکه تیم اطلاع رسانی دولت اعم از سخنگو و گروه رسانه ای آن روش و استراتژی مورد نیاز را ندارد، متأسف بوده و هستم. فقدان روش مدون جهت استفاده مطلوب از ظرفیت رسانه ای، ضعف جدی دولت به شمار می رود و دکتر روحانی نتوانسته بهره مورد نیاز را از این امکانات به روزشده در دنیای امروز ببرد.

تله سخنگویی جهت جهانگیری

کناررفتن سخنگوی پیشین از این سمت، نظر بعضی اشخاص مطلع را به اثبات رساند که مدیر جمهوری حاضر نیست نوبخت از شرکت برنامه و بودجه کنار برود و با واگذاری پست سخنگویی به نوعی حضور او در کابینه را تثبیت کرد. در عین حال این نگاه به خوبی روشن می کند که پست سخنگوی قوه مجریه جهت مدیر جمهور، دارای جایگاه راهبردی نیست و ترجیح می دهد فردی جهت ماندن در کابینه آن را به دیگری واگذار کند.

سخنگوی دولت حتما باید از میان افراد خبره و صاحب فن و البته بدون داشتن هیچ شغل و مشغله دیگری گزینش شود. سخنگوی قوه مجریه مسئولیتی مستقل است و نباید به صورت هایی که خود دارای مسئولیت سنگین و وقت گیر در دولت هستند، سپرده شود.

برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال سخنگوشدن معاون‌اول رئیس‌جمهور حکایت دارد و بعضی اخبار نیز سپرده‌شدن آن به رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری را محتمل دانسته‌اند.

تجربه موفق دولت اصلاحات در استفاده از صورت ای سیاسی و آشنا به کار رسانه و روابط عمومی علاوه بر اثبات نگاه کارآمد مدیر جمهوری دوران اصلاحات به اهمیت گفت وگوی مؤثر با مردم و رسانه ها، اهمیت تمام وقت بودن مسئول این سمت را نشان داد. در صورت انتصاب معاون اول مدیر جمهوری به این سمت، شرایط از دوران سخنگوی قبلی هم بدتر خواهد شد؛ چراکه دکتر جهانگیری به عنوان معاون اول مدیر جمهوری، فرمانده اقتصاد مقاومتی و همچنین مسئول کمیته خاص اقتصادی، مجالی جهت تمرکز بر این سمت کلیدی نخواهد داشت.

نگارنده به عنوان طرفدار و دوستدار او به طور جدی خواستار تجدیدنظر در این تصمیم هستم. شرایط کشور و دولت و تنزل محبوبیت آن میان مردم به علت پاره ای از تصمیمات اشتباه مانند همین اصرار بر حضور اشخاص ناکارآمد اقتصادی در کابینه، وظیفه خطیری را برعهده سخنگو گذاشته و تخصیص داده شده است وقت کامل جهت بررسی لحظه ای تحولات و موضع گیری راجع به آن و خارج شدن از شیوه سنتی نشست خبری هفتگی را می طلبد.

شاید بعضی عنوان کنند در میان صورت ها و افراد مورد وثوق مدیر جمهوری، فردی جهت تصدی این سمت وجود ندارد. این در حالی است که صورت ای مانند دکتر فریدون وردی نژاد در حال حاضر با ریاست دفتر مدیر جمهوری در حال همکاری رسمی است و می تواند به طور مستقل در پست سخنگو ایفای وظیفه کند.

تله سخنگویی جهت جهانگیری

در عین حال لزوما نباید صورت ای از درون دولت در این سمت حضور یابد. در میان گروه های حامی مدیر جمهوری و حتی در بین استادان ارتباطات که سابقه فعالیت سیاسی و رسانه ای را در کارنامه دارند، می توان اشخاص توانمندی جهت سخنگویی دولت دوازدهم یافت. سخنگو با توجه به ارتباط با وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی و شخص مدیر جمهوری، در جریان آخرین مواضع دولت و مدیر جمهوری قرار می گیرد و به شکل سیستماتیک و با استفاده از ترفندهای ارتباطی و رسانه ای، آن را بیان می کند؛ بنابراین لزوما احتیاجی به گزینش آن از بین اشخاص مهم اطراف دکتر روحانی نیست.

برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال سخنگوشدن معاون‌اول رئیس‌جمهور حکایت دارد و بعضی اخبار نیز سپرده‌شدن آن به رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری را محتمل دانسته‌اند.

واژه های کلیدی: سیاسی | رسانه ای | رسانه ها | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs